TEMSİLCİ GENÇ BAŞVURULARI BAŞLADI

06.02.2019

Genciz, Biriz, Beraberiz!
Birlikte Türkiye’yiz. ?????????

Temsilci genç başvuruları başladı...
Detaylı bilgi ve başvuru için ??

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nda ‘temsilci genç’ olmak isteyenler, 08 Mart 2019  tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramında farklı kültürdeki gençleri kaynaştırmak amacıyla düzenlediği Gençlik Haftası kapsamında ilini ve yaşadığı ülkesini temsil edecek gençleri belirleyecek. 

81 il ile KKTC, Avusturya, Almanya, Hollanda, Fransa ve Azerbaycan gibi Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerden temsilci gençler seçilecek.

Gençlik Haftası kapsamında temsilci genç seçilen gençler, İstanbul, Çanakkale, Bursa ve Ankara’nın tarihi ve kültürel mekânlarını gezecek. Ankara’daki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılacak olan gençler devlet büyüklerince de kabul edilecek.

Temsilci Genç olmak isteyen gençler 08 Mart 2019 tarihine kadar http://e-genc.gsb.gov.tr adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirecek.

Gençlik haftası nedir?
Gençlerin; sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla 14-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası olarak kutlanmaktadır.
14-20 Mayıs 2019 tarihleri arası Temsilci Gençler Programı
Etkinlikleri gerçekleştirilecektir.
Temsilci genç nedir?
Üniversitelerin ön lisans, lisans veya lisans üstü programlarında okuyan, temsil yeteneği olan, gençlik çalışmalarında aktif katılım sağlamayı hedefleyen, sportif/kültürel ve sosyal etkinliklerde aktif rol alabilecek, ahlaki açıdan çevresine örnek olabilecek 18-29 yaş aralığında yer alan gençleri ifade etmektedir.
Ülkemizin her bir ilinden ve KKTC, Almanya, Fransa, Avusturya, Hollanda, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan'dan bir bay ve bir bayanın katımıyla oluşan temsilci gençler gençlik haftasında Devlet Erkanı ile görüşmenin yanında tarihi ve kültürel yerlerimizi de görme fırsatı bulacaktır.
İletişim
Facebook.com/GSBgenclik
twitter.com/GSBgenclik
etkinlikler@gsb.gov.tr
0 (312) 596 6204
0 (312) 596 6183
0 (312) 596 6133