GÜREŞTE SPORCU EĞİTİM MERKEZİ (SEM) İÇİN BAŞVURULAR BAŞLIYOR

30.05.2017

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri bünyesinde bulunan Sporcu Eğitim Merkezlerine Güreş Branşında yatılı ve gündüzlü statüde sporcu öğrenciler alınacaktır.
Başvuruda bulunacak sporcu öğrenciler gündüzlü statüde ikametgahı bulunan ilden, yatılı statüde ise 81 ilden başvuru yapabilecektir. Sporcu Eğitim Merkezleri Yönetmeliğinin 14.maddesine göre merkeze; gündüzlü statüde ilköğretim beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci sınıfta okuyanlar, yatılı statüde ise yedinci ve sekizinci sınıfta okuyanlar başvuru yapabilecektir.
Başvurular 1-14 Haziran 2017 tarihleri arasında Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne yapılacak. Sakarya İlinde Güreş Branşında Sporcu Eğitim Merkezi bulunmadığından başvuru yapacak sporcular,  en fazla 5 il tercih edip, yatılı statü tercih formunu dolduracaklardır. 
Seçme sınavı takvimi, sınav talimatları, illerin sporcu öğrenci kontenjanları, güreş branşı tercih formu ve sınavlara ilişkin bilgiler https://sporegitim.sgm.gov.tr/content.aspx?contentID=44 adresinde mevcuttur. 
 
Başvuruda İstenen Belgeler:
-Velisi Tarafından Verilecek Dilekçe
-Tercih Formu
-İki Adet Vesikalık Fotoğraf
-Öğrenim Belgesi
-Öğrenci Karnesinin Tasdikli Sureti
-T.C. Kimlik Numarası Beyanı(Nüfus Cüzdanı Fotokopisi)
-Lisanslı Olarak Spor Yapanlardan Sporcu Lisansı