EN KAPSAMLI MOBİL SPOR UYGULAMASI

12.06.2017
 
Türkiye Herkes İçin Spor (HİS) Federasyon Başkanlığınca sağlıklı yaşam ve düzenli spor alışkanlıkları kazanmak amacıyla HİS federasyonunun amaçları doğrultusunda  HisApp Mobil uygulama programı geliştirildi. Geliştirilen Mobil uygulama HisApp ile  ; spor artık düzenli ve her yerde yapılabilir bir aktivite haline geldi. Kişiselleştirilmiş spor deneyimi sunan HisApp’te  Federasyon tarafından uzman eğitmenlerin hazırladığı toplamda 700 farklı egzersiz bulunuyor. Hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan düzenli spor yapmanızı sağlayan bir mobil uygulama olan HisApp; kişinin ihtiyacına uygun egzersizleri planlamakta ve hatırlatıcı özellikleri sayesinde sporun düzenli yapılabilmesine olanak sağlayarak , ofiste, evde , okulda kısacası her yerde spor yapmaya imkan sağlamaktadır.
Uygulama kapsamında günlük yakılan kalori miktarı , adımsayar gibi özelliklerin yer aldığı kişisel profil sayesinde spor aktiviteleri sisteme kaydedilerek, Liderler Panosundaki sıralamaya entegre edilmektedir. Liderler Panosunda ay sonunda dereceye girenler sürpriz hediyelerle ödüllendirilmektedir. Turkcell’in iletişim sponsoru olduğu HisApp’in teknik alt yapısı Sağlık Bakanlığı E-Nabız uygulamasına , Android ve İOS telefonlarında bulunan sağlık uygulamalarına da uygun olarak geliştirildi. 
HisApp uygulaması, kamu tarafından sunulan en kapsamlı mobil spor uygulaması olma özelliği taşımakla birlikte ücretsiz olarak App Store ve Play Store’dan indirilebilmektedir. 
23 Mayıs 2017 Tarihinde Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla gerçekleştirilen HisApp lansmanında tüm halkımızın kolaylıkla uygulamadan faydalanabileceği ifade edildi.