Söğütlü’de Bisiklet Takımı Kuruldu

Söğütlü Belediye Bünyesinde Bisiklet Kulübü Kurularak faaliyete geçirildi.

2 ŞUBAT 2018 / Sinan KOLCU
HABERİNFOTOĞRAFLARI

İl Spor Müdürlüğünün desteğinde kurulan Söğütlü Bisiklet kulübü sporcuları ve hocaları, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç ve Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in katıldığı Bahçem Çay Bahçesinde düzenlenen bir kahvaltıda basına tanıtıldı.

Yeni kurulan bisiklet kulübü ile ilgili belediye başkanı ve kaymakam açıklamalarda bulundu. Başkan Genç, Söğütlü’de var olan Bisiklet Kültürünün Üstüne Bisiklet Şampiyonosu Koymak istiyoruz. İnşallah Türkiye şampiyon osunun bir ayağını da Söğütlü’de bir parkur yaparak geçireceğiz. Bu da bize 2020 deki dünya şampiyonasında bir hazırlık olacak. Aynı zamanda gençlerimizin bisiklet sporuyla da genç yaştaki enerjilerini en iyi şekilde atmalarını sağlayacak. Önümüzde ki sezondan itibaren işi genişleterek çok güzel bir bisiklet parkuru yapacağız” dedi.

Belediye başkanı emeği geçen bütün yetkilere teşekkür etti. İlçe kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ise “bisikletçi kızları çok beğendim bunlar kesinlikle şampiyon olurlar kendilerine başarılar dilerim” dedi. Kulübe üye sporcu yaşı 11 olduğu söylenirken başvuruların başladığı ifade edildi. Bisiklet kulübü sporcuları yaz bisiklet sporu yarışlarına kadar en az 8 etap yarışmasına katılabilecekler. Yeni kurulan kulübün başkanlığını ise belediye başkan yardımcısı Sami Aydın yürütüyor.