Yetenek Taramasında 2. Aşama Heyecanı

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spor Yönlendirme Projesinde 2. aşama olan Temel Hareket ve Sportif Beceriler Eğitimi Programı İl genelinde tüm hızıyla devam ediyor.

27 TEMMUZ 2018 / Sinan KOLCU
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Ülkemiz genelinde 81 İlde eş zamanlı yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlıklarının ortak projesi Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spor Yönlendirme Projesinde 2. aşama olan Temel Hareket ve Sportif Beceriler Eğitimi Programı İl genelinde tüm hızıyla devam ediyor. 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel; “ Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi çerçevesinde sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek, spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
Çelikel ; “Projenin 1. aşamasına İl Genelinde İlkokul 3.sınıfa giden öğrenciler arasında yapılan tarama sonucunda 2. aşamaya katılacak 564 öğrenci belirlendi. Öğrenciler, Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Hendek, Geyve, Karasu, Sapanca ve Serdivan olmak üzere 8 Merkezde, 15 Antrenör eşliğinde Temel Spor Eğitimlerine devam edecekler.  16 Temmuz 2018 tarihinde başlayan 2. aşama çalışmaları, 14 Eylül 2018 tarihinde sona erecek.” şeklinde konuştu.