Metehan Başar Yine Dünya Şampiyonu

Geçen yıl Paris’te, bu yıl da Budapeşte’de Dünya Şampiyonu olan Milli Güreşçimiz Metehan Başar, tarih yazmaya devam ediyor.

27 EKİM 2018 / Sinan KOLCU
Geçen yıl Paris’te, bu yıl da Budapeşte’de Dünya Şampiyonu olan Milli Güreşçimiz Metehan Başar, tarih yazmaya devam ediyor. 
Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de devam eden Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 87 kiloda Ülkemizi temsil eden milli sporcu Metehan Başar , ilk turda Kanadalı Philip Bareriro’yu (9-0) sayı tuşuyla, ikinci turda Cezayirli Adem Boudjemline’yi (3-2) yendi. 
Başar , Çeyrek Finalde Avrupa şampiyonu Gürcü Robert Kobiashvili’yi (1-1) den son puanı aldığından rakibini yenerek yarı finale yükseldi.  Milli Güreşçimiz, yarı final müsabakasında da Avrupa 2.si Rus Bekhan Ozdoev’u 2-1 yenerek adını Dünya Güreş Şampiyonası finaline yazdırdı. 
Başar, Final müsabakasında Ukrayna’lı Zhan Beleniuk’u 2-1 yenerek Dünya Şampiyonu  oldu.
Geçen yıl Dünya Şampiyonuydu
Geçtiğimiz yıl Fransa'nın başkenti Paris’te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nın Grekoromen stil 85 Kg. finalinde Milli Grekoromenci Metehan Başar, Alman rakibi Denis Kudla'yı 2-1 yenerek Dünya Şampiyonluğuna ulaşmıştı.
Çelikel, Başarısını ikiye katladı
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel; Milli Güreşçimiz Metehan Başar’ın Dünya Şampiyonu olması ile büyük bir mutluluk duyuyoruz. Milli sporcumuzu, tebrik ediyor, sporcumuzun yetişmesinde pay sahibi olan antrenörlere de ayrıca teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl 85 kg.’da Dünya Şampiyonu olan Metehan Başar, Bu yıl da 87 kg. Dünya şampiyonu Olarak başarısını ikiye katladı. “ şeklinde konuştu. 

Metehan Başar’ın Uluslararası Dereceleri
2011 Avrupa ve Dünya Gençler 3.sü
2015 Avrupa Oyunları 3.sü
2017 Avrupa 2.si
2017 Dünya Şampiyonu 
2018 Dünya şampiyonu