BAKAN OSMAN AŞKIN BAK'TAN AMATÖR SPORCULARA ZİYARET

Bakan Osman Aşkın Bak, amatör spor kulüplerinde yöneticilik yapanları kahraman olarak nitelendirerek, “Çünkü onlar mahallenin çocuklarını kötü alışkanlıklardan sıyırıp antrenörlerle beraber sporla, güzel ahlak, centilmenlik ve sporun gücüyle karşılaştırıyorlar" dedi.

24 NİSAN 2018 / Sinan KOLCU
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, kendisine göre amatör spor kulüplerinde yöneticilik yapanların birer kahraman olduğunu belirterek, "Çünkü onlar mahallenin çocuklarını kötü alışkanlıklardan sıyırıp antrenörlerle beraber sporla, güzel ahlak, centilmenlik ve sporun gücüyle karşılaştırıyorlar" dedi. 

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu (ASKF) ziyaret eden Bakan Osman Aşkın Bak, Başkan Yaşar Zımba'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bakan Osman Aşkın Bak, burada yaptığı konuşmada, gençlerin spor yapmasının çok önemli olduğunu vurguladı. 

Toplumu tehdit eden uyuşturucu, alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan kurtarmanın en önemli alanlarından birinin amatör spor kulüpleri olduğunu belirten Bakan Osman Aşkın Bak, "Bana göre amatör spor kulüplerinde yöneticilik yapan ağabeylerimiz, başkanlarımız birer kahramandır çünkü onlar mahallenin çocuklarını kötü alışkanlıklardan sıyırıp antrenörlerle beraber sporla, güzel ahlak, centilmenlik ve sporun gücüyle karşılaştırıyorlar" diye konuştu. 

Bakan Osman Aşkın Bak, amatör ruhun önemli olduğunu aktararak, "Sahaya getirdiğiniz her çocuk, sporcu kardeşimiz bizim için çok önemli. Burada güzel bir ortam oluşmuş, emeği geçenlere teşekkür ediyorum, inşallah biz de daha çok destek vereceğiz. Amatör spor kulüplerine, Bakanlık olarak ciddi yardımda bulunuyoruz, yardımlarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Sakarya'nın spordaki yeri, disiplini, arkadaşlığı ve dostluğunun eskiden beri güçlü olduğuna işaret eden Bakan Osman Aşkın Bak, Sakarya'da dostluklar kurduğunu sözlerine ekledi. 

Bakan Osman Aşkın Bak, daha sonra programı kapsamında, Arifiye ilçesindeki Mollaköy Kano Kürek Parkuru Proje Alanı'nı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. 

Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu'nda incelemelerde de bulunan Bakan Osman Aşkın Bak'a, isminin yazılı olduğu Sakaryaspor forması hediye edildi.