Yönetim

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu

     21.06.2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla Sakarya Valiliğine atanan İrfan BALKANLIOĞLU 04.07.2017 tarihinde İlimizdeki görevine başladı.

        1960 Çorum-Sungurlu doğumlu olan Vali İrfan BALKANLIOĞLU, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden iyi derece ile mezun oldu.

        Bir yıl hakim adaylığı yaptıktan sonra, 1985 yılında naklen atandığı Kırklareli Kaymakam Adaylığından sonra İpsala ve Ulus Kaymakam Vekilliğinde bulundu.

        Daha sonra sırasıyla Kütahya-Aslanapa (Kurucu İlk Kaymakam), Muş-Malazgirt, Erzincan-Refahiye, Balıkesir-Sındırgı, Edirne-Uzunköprü, İstanbul-Bağcılar ilçelerinde görev yaptı.

        Vali İrfan BALKANLIOĞLU Kaymakamlık yaptığı dönemlerde yılın idarecisi seçildi ve kendisine 10 Ocak 2005 Türk İdareciler Gününde "Vali Galip Demirel Başarı Ödülü" verildi.

        Yılın idarecisi seçilmesini sağlayan örnek çalışmaları konusunda Başbakanlığın çağrısı üzerine 27.06.2005 tarihinde Bakanlar Kurulu'nda brifing verdi.

        1989-1990 yıllarında ABD'de incelemelerde bulunan ve lisan eğitimi alan İrfan BALKANLIOĞLU;
18.12.2007-03.01.2011 tarihleri arasında Bingöl Valiliği,
04.01.2011-15.06.2014 tarihleri arasında Afyonkarahisar Valiliği,
17.06.2014-03.07.2017 tarihleri arasında Ordu Valiliği görevlerinde bulundu.
 
        04.07.2017 tarihinde Sakarya Valiliği görevine başlayan BALKANLIOĞLU, evli ve iki çocuk babasıdır.

 


Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih ÇELİKEL
1977 yılında Adapazarı / Sakarya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adapazarı’nda tamamladı. 1995-1999 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Çelikel , 2001-2004 yılları arasında çeşitli okullarda sınıf öğretmenliği yaptı. 
2004-2008 yılları arasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi’nde çeşitli birimlerde çalıştıktan sonra, iki yıl süresince Kültür ve Sosyal İşler Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 2008-2013 yılları arasında Adapazarı Şehit Mustafa Özen Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmenliği ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 
2013-2014 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Sakarya İli Arifiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü görevinde bulunduktan sonra, 2014-2015 yıllarında Adapazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü olarak görev aldı.

Adapazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü görevini sürdürürken , Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 08/07/2015 tarihli kararnamesi ile Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak göreve atanmıştır.