Sosyal Mesafeli Türkiye Şampiyonası Başladı

En Mesafeli Türkiye Şampiyonası Sakarya’da Yapılıyor
Sosyal Mesafeli Müsabaka
İlimizde düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Takım Karate Şampiyonasında 50 ilden , 488 kulüpten 1850 sporcu başarı arıyor.  Müsabakada İlimizden Uluslararası Lisanslı Hakem  olarak Uğur Kobaş, Sevgi Çakmak, Şahin Damar ve Nihal Fidan olmak üzere toplam 56 hakem görev yapıyor. 5 Tatamide yapılan müsabakalar öncesinde , teknik toplantı, kura çekimi ve hakem bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Minik, yıldız, ümit, genç ve büyük. 
Serdivan Spor Salonunda 27 Ağustos 2020 Perşembe günü yapılan ilk gün müsabakalarında Minikler 8- 9 ve 10-11 yaş erkek- bayan takım kata, Minikler 10-11 yaş erkek takım kata ve Yıldız Bayan-erkek  Takım Kata Elemeleri yapıldı. 28 Ağustos 2020 Cuma günü Sabah hakem bilgilendirme toplantısının ardından Ümit genç bayan- erkek takım kata eleme müsabakalarının ardından saat 17:30’da açılış seremonisi ve gösteriler yapılacak. 29 Ağustos 2020 Cumartesi günü büyük erkek takım kata elemeleri , 30 Ağustos 2020 Pazar günü ise Büyük bayan takım kata elemeleri yapılacak. Gün sonunda ise madalya ve kupa töreni yapılacak. 
Sağlık Önlemleri Alındı
30 Ağustos 2020 2020 Pazar günü sona erecek olan ve Serdivan Spor Salonunda gerçekleştirilen şampiyonada Covid19 tedbirlerine harfiyen uyuluyor. Seyircisiz yapılan müsabakalar öncesinde , salona girişlerde sporcuların ve görevlilerin ateş ölçümü yapılacak yüksek ateşli olanlar salona alınmayacak ve en yakın sağlık  merkezine yönlendirilecektir. Müsabakalarda tüm tatamilerde dezenfektasyonlar bulunduruluyor.  
Sporcular sıra ile salona alındı
Salon içinde bulunan tüm sporcu, hakem, antrenör, teknik personel ve federasyon görevlilerinin  maske kullanımı zorunlu olduğu, şampiyonada, görev yapan hakemlerin ve diğer görevlilerin oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde planlandı.  Sporcular sadece yarışma alanına çıkarken maskelerini çıkaracak yarışma sonunda tekrar takacaktır. Devam eden kategorinin haricinde salona sporcu alınmadı.