ANADOLUYUZ BİZ PROJESİYLE ANKARA’YI GEZDİLER

 “Anadoluyuz Biz” projesi kapsamında Sakarya'da  gençlik merkezlerine üye, 17-23 yaş arası 35 gönüllü kız öğrenci Ankara’yı gezdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin tarihi ve kültürel mirasları tanımaları ve gönüllülük bilincini özendirici faaliyetlere katılmaları amacıyla hayata geçirilen “Anadoluyuz Biz” projesi kapsamında Sakarya’dan giden 35 kız öğrenci Ankara’yı gezdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde 4 gün süren projede gençlere planlanan çeşitli aktivitelerin yanı sıra Ankara’nın tarihi ve kültürel güzelliklerini yerinde görme imkanı buldular.

 

Gezi programı kapsamında ilk olarak Kurtuluş Savaşı Müzesi(1. Meclis), Cumhuriyet Müzesi gezisi ziyaret eden gençler daha sonra sırası ile;

          Kurtuluş Savaşı Müzesi

          Cumhuriyet Müzesi

          Hacı Bayram Camii

          Anadolu Medeniyetler Müzesi

          Ankara Kalesi

          Ulucanlar Cezaevi Müzesi

          Hamamönü Gezisi

          Mehmet Akif Ersoy Müzesi

          Şehitlik Ziyaretleri

          15 Temmuz Şehitler Anıtı

          Millet Camii, Millet Kütüphanesi ve son olarak da Anıtkabir’i ziyaret ederek gezi programlarını sonlandırdı.

Tarihi ve Kültürel yerleri ziyaret eden gençler 4 gün boyunca Ankara’yı gezdiler ve yöresel yemekleri tattılar. Birbirinden farklı etkinlikler ile de gönüllerince eğlendiler. Gezi boyunca gençlere Gençlik liderleri ve Gençlik ve Spor Bakanlığından görevli koordinatörler eşlik etti. Projeye katılan Sakarya'lı öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığına ve yetkililere teşekkür ederek Ankara’dan ayrıldılar.