GSB YURTLAR ARASI TURNUVALAR NEFES KESTİ

 

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Eğitim,Sosyal Kültürel Hizmetlet Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen, stanranç,masa tenisi,futbol ve voleybol turnuvaları nefes kesti.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında kalan öğrencilere yönelik “GSB Yurtlar Arası Spor Turnuvaları” öğrencilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

 MASA TENİSİ

Atatürk Spor Salonunda gerçekleşen masa tenisi turnuvalarında ;

KADINLARDA

 1. Büşranur Ata (Arif Nihat Asya YM)
 1. Hülya Özel (Rahime Sultan YM)
 1. Kübra Yılmaz (Sapanca YM)

ERKEKLERDE

 1. Özcan Evliyaoğlu (Sabahattin Zaim YM)
 2. Ensar Atmaca (Karasu YM)
 3. Sait Nursi Kalaycık (Sabahattin Zaim YM)

   SATRANÇ

   Yeni Sakarya Stadyumu Satranç Salonun’da gerçe kleşen turnuvalarda ;

   ERKEKLERDE

   Muhammed Nadir Oğlakkaya (Ayşe Hümeyra Ökten YM)

 4. Emrah Tamtamış (Muhammet Fatih Safitürk YM)
 5. Seyfettin Akman (Muhammet Fatih Safitürk YM)

    KADINLARDA

   

 6. Şeyda Barutçu (Rahime Sultan YM.)
 7. Ghadir Alsewi (Sakarya YM.)
 8. Sevdenur Daşar ( Arif Nihat Asya YM.)

 VOLEYBOL

 Serdivan Spor Salonunda yapılan Voleybol Turnuvasında Ayşe Hümeyra Ökten Yurt Müdürlüğü ve Geyve Yurt Müdürlüğü finalde karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen setler sonucu Geyve yurdu karşılaşmayı kazanarak Şampiyonluğunu ilan etti. İki takıma da sertifika,madalya ve kupaları Eğitim Sosyal Kültürel Faaliyetler Şube Müdür V. Suzan Yazıcı Arabul tarafından taktim edildi.

 FUTBOL

 Yeni Sakarya Stadyumunda bulunan halı saha da gerçekleşen Futbol müsabakaları Final karşılaşmalarında Muhammet Fatih Safitürk ve Sabahattin Zaim Yurt Müdürlüğü karşı karşıya geldi ve Muhammet Fatih Safitürk Yurdu maçı 2-1 kazanarak Şampiyon oldu. 

Yeni Sakarya Stadyumunda geçekleşen şampiyonluk maçı sonrası, sertifika,madalya ve kupaları Eğitim Sosyal Kültürel Faaliyetler Şube Müdür V. Suzan Yazıcı Arabul ve Muhammet Fatih Safitürk Yurt Müdürü Mahmut Aktunç tarafından taktim edildi. Eğitim Sosyal Kültürel Faaliyetler Şube Müdürlüğü tarafından turnuvaya katılan takımlara baklava ikramı yapıldı.