YönetimSakarya Valisi Çetin Oktay KALDIRIM
Kimdir?        
Aslen Trabzon Çaykaralı olan Çetin Oktay KALDIRIM 04.01.1974 yılında Bayburt’ta doğdu. Orta öğrenimini Bayburt, lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını İngiltere Portsmouth Üniversitesinde 2009 yılında tamamladı. 1998 yılında Gümrük Müşteşarlığı’nda Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) alanında uzman yardımcısı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak naklen İçişleri Bakanlığı’na 01.05.2000 tarihinde geçti. Kaymakam adaylığı kursunu üstün başarıyla tamamladıktan sonra on yıl süreyle Türkiyenin birçok bölgesinde Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010-2016 yılları arasında 6 ili (Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Gümüşhane) kapsayan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda Genel Sekreter olarak, Ekim 2016 tarihinden itibaren de İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. Kaymakamlık, Genel Sekreterlik ve Müsteşar yardımcılığı görevi süresince Kamu Yönetimi, Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı, Sınır Güvenliği, Yerel ve Bölgesel Kalkınma, İnsan Hakları, Avrupa Birliği, Rekabet, Kümelenme, Uluslararası İlişkiler gibi  alanları kapsayan birçok seminer, program ve kursa katıldı. 2008 yılında Singapur’da Kamu Yönetimi ve Yönetişimi alanında eğitim aldı. 2008-2009 yıllarında İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Avrupa Birliği dalında Master programına katıldı. 2012, 2013 ve 2014 yıllarında Japonya’da Kırsal Kalkınma, Afet Yönetimi ve Japon Kamu yönetimi Örgütlenmesi hakkında programlara katıldı. Ayrıca yurtdışında birçok çalışma, toplantı ve resmi ziyarete katıldı. Yukarıda detaylı özgeçmişi verilen Çetin Oktay KALDIRIM evli ve üç çocuk babası olup İngilizceyi çok iyi düzeyde, Almanca ve Arapçayı orta düzeyde, Japoncayı ise başlangıç düzeyinde bilmektedir.
  


 

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ

 Kimdir ?

 1969 yılında Van'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Van'da tamamladı. Yüksek Öğrenimini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamlayarak Ziraat Mühendisi oldu.

1997 yılından itibaren kamuda görev yapmaya başlayan İNANÇ, memuriyet hayatına kısa bir süre öğretmen olarak başladıktan sonra, 1998 yılında Van Belediyesinde mühendis olarak göreve başladı. Sonrasında çeşitli birimlerde yöneticilik ve başkan danışmanlığı görevlerinde bulundu. Yürüttüğü bir takım projeler ile Belediyeye çeşitli ödüllerde kazandıran İnanç,

 Gençlik yıllarında; (1983-1988) Vanspor altyapısında başlayıp, Vanspor amatör takımı ve amatör lisansla profesyonel takıma kadar süren futbolculuk dönemi sonrasında, Üniversite futbol takımı, 3.Lige terfi maçlarında ise Van Köy Hizmetleri Spor ve Van Telekom Sporda futbol oynamaya devam etti.

 Ayrıca uzun yıllar amatör kulüplerde ve okul takımlarında hentbol ve masatenisi oynadı. 2005-2006 ve 2017-2018 yılların da iki dönem Belediye Vanspor As Başkanlığı yaptı.

Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeliği, Hal Hakem Kurulu Üyeliği, Memur-Sen'e bağlı Bem-Bir-Sen Van Şubesi Kurucu Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu.Masa Tenisi Federasyonu Disiplin Kurulu ve Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Eğitim, kültür ve yardımlaşma amaçlı çeşitli derneklerde kurucu üyelik, yöneticilik ve bu derneklerde gençlik çalışmaları da yaptı.

08.09.2014 tarihinde Van Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak göreve atandı ve  yaklaşık  sekiz yıl bu görevi yürüttü.

06.05.2022 tarihi itibari ile Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görevlendirilen Nevzat İnanç evli ve 3 çocuk babasıdır.