İl Spor Merkezleri İçin Geri Sayım Başladı

“Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın” sloganı ile düzenlenecek olan İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri için kayıtlar başladı.

22 MAYIS 2018 / Sinan KOLCU
“Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın” sloganı ile düzenlenecek olan İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri için kayıtlar başladı.
Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde her yıl düzenlenen İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri açılışı için geri sayım başladı.
Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ; İl Müdürlüğümüz bünyesinde İl Spor Merkezleri Kapsamında 22 branşta , Engelliler İl Spor Merkezleri kapsamında ise 15 branşta yaz spor kursları açılacaktır. Kayıtlarımız 21 Mayıs 2018-22 Haziran 2018 tarihleri arasında Sakarya Yüzme Havuzundaki kayıt bürosunda yapılacaktır. “ dedi.
Çelikel ; İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezlerinde  05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlere sporu sevdirerek , onları spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak, toplumda spor kültürü oluşturmak ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Spor Merkezlerimizin açılışını ise ; 29 Haziran 2018 tarihinde Atatürk Spor Salonunda yapacağız. Tüm çocuk ve gençlerimizi , spor kurslarımıza katılmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

İL SPOR MERKEZLERİ KAYIT FORMU 2018.xlsx

İl Spor Merkezleri Branşlar 
Atıcılık-Avcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Eskrim, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Kürek, Masa Tenisi, Taekwondo, Tenis, Triatlon, Voleybol, Yüzme (Ücretli)
Engelliler İl Spor Merkezleri
Atletizm , Bocce, Halter, Okçuluk, Masa Tenisi, Yüzme (Bedensel Engelliler)
Güreş , Karate Taekwondo (İşitme Engelliler) 
Atletizm , Judo, Yüzme (Görme Engelliler)
Atletizm, Cimnastik , Masa Tenisi (Özel Sporcular)